O nás

O nás

 

Vitajte na stránke Občianskeho združenia Nitrafiesta, ktoré na dobrovoľníckom princípe organizuje príležitostný mestský trh s názvom Nitránsky rínek.

Zámerom Nitránskeho rínku je oživiť verejný mestský priestor.  Vymaniť sa z bežného mestského života v uzavretých priestoroch veľkých nákupných centier. Zviditeľniť zaujímavých predajcov, výrobcov a predstaviť obyvateľom Nitry zaujímavé projekty. Ponúknuť  pre jeho návštevníkov zaujímavý sortiment výrobkov od kreatívnych predajcov, sprievodný program v podobe vystúpení umelcov a vytvoriť priestor pre stretnutia a zážitky.

Prvoradou snahou je oživiť verejný priestor a inšpirovať ľudí, aby vyšli do ulíc a spoločne trávili voľný čas na našom trhu v centre mesta.

Chceme ukázať, že nie je len povinnosťou mesta organizovať kultúrne akcie, ale aj obyvatelia môžu priložiť ruku k dielu a dokázať svojou aktivitou pozdvihnúť kultúrny a spoločenský život v Nitre.


Stačí keď prídete, stretnete sa s priateľmi a známymi, spoločne sa porozprávate, prípadne niečo nakúpite a hlavne sa budete cítiť na rínku príjemne.